
De mens als nuttige soort,
een nieuw verhaal, een nieuwe toekomst
​​​
​​
​
Het was 2025 en we leefden nog altijd met een verouderd verhaal. Het verhaal dat zegt dat wij mensen voor natuur nou eenmaal schadelijk zijn en dat het de hoogste tijd is deze schadelijke impact zoveel mogelijk te beperken: ‘Iedereen moet iets inleveren om zo de toekomst voor onze kinderen nog enigszins leefbaar te kunnen houden.’
Het is nu 2026 en nu blijkt dit verhaal niet langer te kloppen. Wij mensen blijken in de diepste essentie niet schadelijk maar juist nuttig te zijn. Wij kunnen onze impact met positieve bijdragen zoveel mogelijk vergroten:
‘Iedereen gaat in het ontstaan van steeds meer leven bijdragen, simply omdat dit voor de toekomst van onze kinderen en ook voor onszelf, nou eenmaal zoveel effectiever, zoveel rijker en vooral ook zoveel leuker blijkt te zijn...
workshops
Voor effectieve verandering
teamuitjes
Voor effectieve verandering
advies & praktijk
Voor effectieve verandering
De mens als nuttige soort
​​
Het hervinden van de mens-natuur relatie is misschien wel de belangrijkste opgave van deze tijd. Hoe kunnen wij ons als mens tot natuur verhouden op een wijze die opnieuw verrijkt en creatief is?
Met ‘Teaming With Life’ creëren wij productieve natuurrijke landschappen en stellen andere soorten instaat aan het ontstaan van deze natuurlijke rijkdom mee te werken. Wij bieden workshops en teamuitjes en voorzien in handen, advies en plezier

Over Jos
‘Mijn werkzame leven is begonnen met het ontwerpen en aanleggen van landschappen en tuinen. Hierin werkte ik vaak aan zo genaamde duurzame opgaven. Ik herinner mij nog goed het moment dat ik de gevestigde kringlooptheorie in vraag stelde.
In mijn hoofd groeide het besef dat leven veel mooier en veel rijker is dan het simpel ronddraaien in circulaire patronen, leven creëert, het leven op deze planeet is doorheen de evolutie (gedurende lange tijd) steeds meer uitgedijd. Het was dit besef dat mijn leven heel intens veranderd heeft. Sinds die dag wil ik weten hoe leven zich verrijkt. Zo verschoof mijn focus van het beschermen van soorten naar het creëren van steeds meer leven en van het omgaan met schaarste naar het creëren van overvloed.
​
Nu werk ik vooral aan het ontwerpen en ontwikkelen van verrijkende landschappen en schrijf en vertel ik over wat mij het allermeest beweegt en motiveert. Over wat ik graag createability noem: “Giving life the ability to create ever more life!”.
​
Hierin werk ik samen met mensen, maar vooral ook met planten en met dieren die ieder over eigen specifieke talenten beschikken in het opbouwen van een steeds rijker wordende wereld.’



